1 maja to dzień wolny od pracy – święto państwowe. W tym dniu zwraca się uwagę, jak ważne znaczenie ma praca człowieka. Nie tylko w Polsce, ale i w wielu innych krajach na całym świecie ludzie obchodzą Święto Pracy. Tego dnia Kościół wspomina też patrona ludzi pracy - św. Józefa. Był to małżonek Marii z Nazaretu, tradycyjnie nazywany jej Oblubieńcem, opiekun Świętej Rodziny, święty Kościoła powszechnego, uznany za patrona chrześcijańskich małżeństw, rodzin oraz ludzi pracy.
2 maja świętujemy Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Flaga Polski jest z nami podczas wydarzeń podniosłych i uroczystych, ale także w dni żałoby po stracie wybitnych Polaków, w momentach wzruszeń i radości. To najmłodsze z majowych świąt, ustanowione w 2004 roku. Na urzędach i domach powiewają biało-czerwone flagi.
3 maja obchodzimy Święto Konstytucji 3 Maja, święto majowe upamiętniające ustanowienie konstytucji w Polsce w 1791 roku. Nasza konstytucja była pierwsza w Europie i druga na świecie. To ustawa regulująca organizację władz państwowych, prawa i obowiązki obywateli. Tego dnia wspominamy wielkich patriotów, którzy działali dla dobra Polski i starali się, by nasz kraj był silny i nowoczesny. 3 maja to nie tylko święto państwowe, ale również kościelne. Kościół katolicki w Polsce obchodzi uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Nawiązuje ona do ważnych wydarzeń z historii Polski: obrony Jasnej Góry przed Szwedami w 1655 roku, ślubów króla Jana Kazimierza - powierzenia królestwa opiece Matki Bożej.
W tym roku ze względu na epidemię, uroczystości w naszej szkole przybrały nieco inny charakter świętowania. Oddziały przedszkolne oraz klasy I-III ubrały się w barwy narodowe oraz na galowo. Najmłodsi uczyli się kroków Krakowiaka i Poloneza, rozmawiali o symbolach narodowych, prezydencie, naszej stolicy i najważniejszych miejscach w Polsce. Uczniowie z klas I-III dowiedzieli się jak nazywa się najważniejszy dokument w państwie i kto w nim rządzi.