Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka 800 12 12 12
Opcje widoku
Ikona powiększania tekstu
Powiększ tekst
Ikona pomniejszania tekstu
Pomniejsz tekst
Ikona zmiany kontrastu
Kontrast
Ikona podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Odnośnik do Deklaracja dostępności
Deklaracja dostępności
Resetowanie ustawień
Reset

Majowe świętowanie

Majowe świętowanie

 

 

1 maja to dzień wolny od pracy – święto państwowe. W tym dniu zwraca się uwagę, jak ważne znaczenie ma praca człowieka.  Nie tylko w Polsce, ale i w wielu innych krajach na całym świecie ludzie obchodzą Święto Pracy. Tego dnia Kościół wspomina też patrona ludzi pracy - św. Józefa. Był to małżonek Marii z Nazaretu, tradycyjnie nazywany jej Oblubieńcem, opiekun Świętej Rodziny, święty Kościoła powszechnego, uznany za patrona chrześcijańskich małżeństw, rodzin oraz ludzi pracy.

 

2 maja świętujemy Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Flaga Polski jest z nami podczas wydarzeń podniosłych i uroczystych, ale także w dni żałoby po stracie wybitnych Polaków, w momentach wzruszeń i radości. To najmłodsze z majowych świąt, ustanowione w 2004 roku. Na urzędach i domach powiewają biało-czerwone flagi.

 

3 maja obchodzimy Święto Konstytucji 3 Maja, święto majowe upamiętniające ustanowienie konstytucji  w Polsce w 1791 roku. Nasza konstytucja była pierwsza w Europie i druga na świecie. To ustawa regulująca organizację władz państwowych, prawa i obowiązki obywateli. Tego dnia wspominamy wielkich patriotów, którzy działali dla dobra Polski i starali się, by nasz kraj był silny i nowoczesny. 3 maja to nie tylko święto państwowe, ale również kościelne. Kościół katolicki w Polsce obchodzi uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Nawiązuje ona do ważnych wydarzeń z historii Polski: obrony Jasnej Góry przed Szwedami w 1655 roku, ślubów króla Jana Kazimierza - powierzenia królestwa opiece Matki Bożej.

 

W tym roku ze względu na epidemię, uroczystości w naszej szkole przybrały nieco inny charakter świętowania. Oddziały przedszkolne oraz klasy I-III ubrały się w barwy narodowe oraz na galowo. Najmłodsi uczyli się kroków Krakowiaka i Poloneza, rozmawiali o symbolach narodowych, prezydencie, naszej stolicy i najważniejszych miejscach w Polsce. Uczniowie z klas I-III dowiedzieli się jak nazywa się najważniejszy dokument w państwie i kto w nim rządzi.

Data dodania: 2021-05-03 19:27:34
Data edycji: 2021-05-03 19:37:34
Ilość wyświetleń: 924

Konkursy

Zapraszamy do udziału w szkolnych konkursach!
Więcej informacji

Archiwum aktualności 2010-2018

Wejdź i zapoznaj się z archiwum aktualności naszej szkoły.
Więcej informacji

Kalendarz

Klasy

Przejdź na stronę swojej klasy zobacz najnowsze wpisy!
Więcej informacji
Bądź z nami
ePUAP: /SPStudzian/SkrytkaESP
Biuletynu Informacji Publicznej
Biuletynu Informacji Publicznej