Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka 800 12 12 12
Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Deklaracja dostępności
Deklaracja dostępności
Reset
Reset

Fundacje

Jak otwierały się ludzkie serca…

 Szkoła Podstawowa w Studzianie od września 2008 roku posiada Krajowy Certyfikat Szkół Promujących Zdrowie. Jest to olbrzymie osiągnięcie dla naszej, niedużej szkoły. Posiadanie tak ważnego, ogólnopolskiego wyróżnienia zobowiązuje do ścisłego przestrzegania zasad jakimi rządzą się Szkoły Promujące Zdrowie. Praca w takiej szkole polega przede wszystkim na opracowywaniu i realizowaniu projektów, wynikających z potrzeb społeczności szkolnej, które z kolei rodzą się w trakcie częstej diagnozy.
Szkoła Promująca Zdrowie wg nowych standardów ma nie tylko uczyć jak mądrze i zdrowo żyć, ale również starać się tworzyć wspaniały klimat wśród społeczności szkolnej, który motywowałby dzieci i młodzież do nauki i pracy. Szkoła taka ma jednocześnie troszczyć się o zdrowie całościowe – holistyczne, a  w tym warunki fizyczne w jakich przebywają na co dzień uczniowie. Ponieważ właśnie powyższe potrzeby były dla nas w tym roku szkolnym priorytetami,   zaczęto poszukiwać sponsorów, którzy pomogliby w modernizacji pomieszczeń i klas szkolnych, a także w doposażeniu szkoły w pomoce dydaktyczne. Zaczęliśmy też szukać pomysłów na odpowiednią motywację do nauki dla naszych dzieci. Poszukiwania te zakończyły się dla Zespołu Szkół w Studzianie pomyślnie. 
Otóż nawiązano współpracę z różnymi polskimi fundacjami działającymi na rzecz edukacji. Po kilkumiesięcznych  rozmowach (czerwiec – listopad 2009) i wspólnym opracowywaniu projektów, nasza szkoła otrzymała bardzo duże dofinansowanie w trzech obszarach:

Projekt I
Modernizacja i doposażenie oddziału przedszkolnego”
Projekt otrzymał 5 000 zł dofinansowania od Fundacji Bankowej im. Leopolda Kronenberga, działającej przy Banku CITI Handlowym w Warszawie.  Warunkiem otrzymania wsparcia finansowego było odnowienie sali przedszkolnej 
i udział w projekcie Rodziców. Rodzice dopisali – pomogli w odmalowaniu sali, ufundowali korek na ścianę, a jeden z Rodziców sfinansował zakup dywanu. Fundacja zakupiła meble z firmy Bambino -  do zakupu których, Pani Dyrektor Władysława Szczepańska przekazała z pieniędzy gminnych 1530 zł. 7 listopada 2009 r. na „Światowy Dzień CITI dla Społeczności” odbyło się oficjalne „oddanie” sali. 
W szkole gościliśmy trzy Wolontariuszki Fundacji im. Kronenberga z Rzeszowa, które przywiozły naszym przedszkolakom słodycze na Św. Mikołaja. Do paczek „mikołajowych” przyłączył się również Bank CITI Handlowy, który ufundował przedszkolakom  pluszowe misie.

Projekt II
„Doposażenie oddziału przedszkolnego w pomoce dydaktyczne 
i zabawki”

Nawiązano skuteczną i owocną współpracę z Fundacją „Amicis” z Wronek koło Poznania, która dofinansowała zakup zabawek i pomocy dydaktycznych w kwocie 4 000 zł. Ogólnopolskie wydawnictwa: Caritas Diecezji Wrocławskiej, Macmillan i  Salwatorprzysłały nieodpłatnie bajki, kolorowanki i książki dla przedszkolaków, z których część dołączono do paczek „mikołajowych” a pozostałe będą służyć dzieciom w „kąciku książki” i jako nagrody na zakończenie roku szkolnego.

W efekcie działań związanych z w/w dwoma projektami przedszkolaki mają wspaniałe, nowe zabawki i pomoce, nowe meble oraz w pełni odnowioną salę, gdzie mogą miło i bezpiecznie spędzać czas. Ponadto ufundowane misie 
i słodycze  oraz część bajek trafiły do ich „mikołajkowych” paczek.

Projekt III
„Wycieczka do Warszawy” 
Motywacja uczniów do nauki jest bardzo ważnym elementem pracy szkoły. Z tego powodu nawiązano współpracę z Fundacją „Pomóżmy Dzieciom” 
z Warszawy
. Fundacja ta dofinansowała trzydniową wycieczkę do Warszawy 
w kwocie 5 328 zł. Fundacja im. L. Kronenberga wsparła nas w kwocie 5 000 zł. 
W rezultacie 40 dzieci z naszej szkoły (kryteriami wyboru były najwyższe średnie ocen w szkole) pojechały w dniach 4,5,6 listopada 2009 roku na całkowicie bezpłatną wycieczkę do stolicy Polski. Zobaczyły Warszawę z bliska. Przede wszystkim widziały „od kuchni” pracę CITI Banku Handlowego, w którym po królewsku przyjęła nas Pani Prezes Sonia Wędrychowicz – Horbatowska i Wolontariusze Fundacji Bankowej im. L. Kronenberga. Były w Łazienkach Królewskich, gdzie zobaczyły pomnik Chopina i Zamek. Z zachwytem zwiedziły Telewizję Polską. W Mennicy widziały okolicznościowe monety i odznaczenia. W Pałacu Kultury i Nauki z entuzjazmem podziwiały widok z tarasu widokowego. Wspaniale bawiły się w Parku Wodnym. Zobaczyły wiele ciekawych zabytków na Starówce, a przede wszystkim miło i przyjemnie spędziły ze sobą czas. Smaczne śniadania, obiady i kolacje oraz wspaniałe, komfortowe warunki noclegowe były dopełnieniem udanej wycieczki.
Wszystkie dzieci są szczerze zachwycone fantastyczną wyprawą do stolicy, którą na długo zapamiętają i która wyryła się im w sercach. Wycieczka ta była wspaniałą nagrodą za ich wysiłek w efektywną naukę, a pozostałych uczniów zmusiła do lepszej pracy w bieżącym roku szkolnym.

W tym miejscu chcemy serdecznie podziękować wszystkim Sponsorom 
i Ludziom dobrej woli 
 za tak olbrzymią pomoc dla naszej szkoły. Podziękowania szczególne należą się Wolontariuszom i Rodzicom za ich troskę, życzliwość i  niesłychaną ofiarność oraz za to, że  poświęcili dla nas swój wolny czas.

Dziękujemy wszystkim, którzy ofiarowali nam wsparcie za szczere, bezinteresowne zaangażowanie i otwarte na pomoc innym, WIELKIE  SERCE!!!
Opracowała: Selwana Szołek 
Źródło: Gazetka Gminna, 2010

Data dodania: 2019-07-10 12:09:58
Data edycji: 2019-07-14 14:00:39
Ilość wyświetleń: 1509

Konkursy

Zapraszamy do udziału w szkolnych konkursach!
Więcej informacji

Archiwum aktualności 2010-2018

Wejdź i zapoznaj się z archiwum aktualności naszej szkoły.
Więcej informacji

Kalendarz

Klasy

Przejdź na stronę swojej klasy zobacz najnowsze wpisy!
Więcej informacji
Bądź z nami
ePUAP: /SPStudzian/SkrytkaESP
Biuletynu Informacji Publicznej
Biuletynu Informacji Publicznej