Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka 800 12 12 12
Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Deklaracja dostępności
Deklaracja dostępności
Reset
Reset

Historia szkoły

Budynek  Szkoły Podstawowej w Studzianie został wybudowany w ramach planu "Tysiąc szkół na Tysiąclecie Państwa Polskiego", a oddany do użytku 13 września 1964 roku. Wcześniej uczniowie uczyli się w starej drewnianej szkole, na miejscu której wybudowana jest dzisiaj Kaplica p. w. Św. Brata Alberta.

W roku 1964 dyrektorem został Pan Ryszard Szewerniak.

W 1969 roku przy Szkole w Studzianie powołano Szkołę Przysposobienia Rolniczego. Celem jej powołania było szkolenie młodych kadr dla rolnictwa. Nauka odbywała się w godzinach popołudniowych. Szkoła traktowana była jako "tymczasowa przystań" do chwili uzyskania możliwości dostania się do innej. Praktyki zawodowe odbywały się w PGR w Medyce i Bachórzu. Szkoła współpracowała z Zespołem Młodego Rolnika i Zespołem Szkół Rolniczych w Zarzeczu jako szkołą wiodącą. W roku szkolnym 1973/74 szkoła zakończyła swoją działalność.

W latach 1974-1984 funkcję dyrektora Szkoły Podstawowej pełniła Pani Joanna Szewerniak i ponownie od 1984 do 1999 roku Pan Ryszard Szewerniak.

W latach 1999-2003 dyrektorem szkoły był Pan Wawrzyniec Wojtas, który w 2002 roku doprowadził do nadania Szkole imienia Św. Brata Alberta.W roku 1999 wprowadzono reformę oświatową - Szkołę podstawową ograniczono do 6. klas. Po ukończeniu klasy VI uczniowie kontynuowali naukę w 3-letnim gimnazjum. Powołano Publiczne Gimnazjum w Nowosielcach, którego obwód objął również wieś Studzian. W budynku szkoły mieściły się Odziały Zamiejscowe Gimnazjum w Nowosielcach, które zajmowały parter, natomiast klasy szkoły podstawowej zajmowały piętro szkoły. Po zmianie przepisów oświatowych, pozwalających na tworzenie mniejszych liczebnie gimnazjów, uchwałą Rady Gminy Przeworsk z dnia 30 stycznia 2003 roku utworzono Zespół Szkół w Studzianie, w skład którego weszła Szkoła Podstawowa im. Św. Brata Alberta i Gimnazjum.
Od 1 września 2003 roku do 31 sierpnia 2018 roku szkoła funkcjonowała jako Zespół Szkół, a od stycznia 2003 roku  do  31 sierpnia 2018 roku dyrektorem była  Pani Władysława Szczepańska.

Obecnie funkcję dyrektora pełni Pani Lidia Kiełboń - Bester.

W latach 90-tych, po przejęciu szkoły przez samorząd, rozpoczęto gruntowne remonty budynku szkolnego. Dokonano wymiany pieców węglowych na gazowe, wymieniono stolarkę okienną, wygląd zmieniły klasy, korytarze, pomalowano elewację zewnętrzną. Na przestrzeni ostatnich kilku lat dokonano wymiany mebli w salach dydaktycznych oraz wyposażono je w nowe pomoce dydaktyczne m. in. przyrządy, zabawki, gry edukacyjne. Oprócz tego mamy świetnie wyposażoną kuchnię, w której każdy może się pożywić.

Szkoła Podstawowa w Studzianie posiada Krajowy Certyfikat Szkoły Promującej Zdrowie.

Data dodania: 2019-07-09 00:32:20
Data edycji: 2019-07-17 20:51:27
Ilość wyświetleń: 1685

Konkursy

Zapraszamy do udziału w szkolnych konkursach!
Więcej informacji

Archiwum aktualności 2010-2018

Wejdź i zapoznaj się z archiwum aktualności naszej szkoły.
Więcej informacji

Kalendarz

Klasy

Przejdź na stronę swojej klasy zobacz najnowsze wpisy!
Więcej informacji
Bądź z nami
ePUAP: /SPStudzian/SkrytkaESP
Biuletynu Informacji Publicznej
Biuletynu Informacji Publicznej