Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka 800 12 12 12
Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Deklaracja dostępności
Deklaracja dostępności
Reset
Reset

Rok szkolny 2016/2017 - realizacja działań z zakresu Standardu II i IV

Rok szkolny 2016/2017

 

I Problem priorytetowy: konieczność odnowienia placu zabaw dla dzieci

Kryterium sukcesu: plac zabaw został odnowiony w 100% - pomalowane zostały urządzenia zabawowe ochronną farbą, zakupiono bramko-kosz, zakupiono i posadzono krzewy i rośliny ozdobne wokół placu zabaw

Plan działań „Dorośli dzieciom – odnowienie i doposażenie placu zabaw”

Plan działań został zrealizowany dzięki dofinansowaniu Fundacji im. L. Kronenberga. Pod koniec maja przez kilka kolejnych dni rodzice dzieci przedszkolnych i klas I-III pomalowali farbą renowacyjną wszystkie urządzenia na placu zabaw. Farbę zakupiła szkoła. Zamówiony został bramko-kosz w firmie Apis z Jarosławia. 29 maja posadzone zostały przez rodziców, nauczycieli i wolontariuszy oraz młodzież z gimnazjum – tuje i ozdobne krzewy wokół i na placu zabaw. Po zamontowaniu bramko-kosza odbył się piknik sportowy. Były różne konkurencje: rzuty do kosza rodziców i dzieci, mini-siatkówka dla klas I-III z sędziowaniem rodziców, piłka nożna przedszkolaków i rodziców oraz inne konkurencje wymyślone przez dzieci. Największym powodzeniem cieszyły się „rzuty karne” rodzicom.

 

II Problem priorytetowy: niski poziom angażowania się społeczności szkolnej
w działania charytatywne

Kryterium sukcesu: 70% społeczności szkolnej zaangażowało się w działania charytatywne

 

Plan działań  „Pomagamy innym i pogłębiamy wiedzę o naszym patronie Św. Bracie Albercie”

 

Zbiórka żywności dla Towarzystwa im. Św. Brata Alberta

"Powinno się być dobrym jak chleb, który dla wszystkich leży na stole,
z którego każdy może kęs dla siebie ukroić i nakarmić się jeśli jest głodny"

Myśl Patrona naszej szkoły przyświecała zbiórce żywności dla podopiecznych Towarzystwa im. Św. Brata Alberta w Przemyślu. Tegoroczną akcję przeprowadziliśmy wspólnie z Zespołem Szkół w Żurawiczkach. Mamy nadzieję, że to początek owocnej współpracy ze szkołą, której Patronem jest również Święty Brat Albert. O tym jak otwierały się ludzkie serca świadczą zebrane dary, a było ich naprawdę wiele. Jak wielka jest to pomoc dla Towarzystwa przekonał nas sam kierownik, który opowiedział dzieciom
i młodzieży o życiu codziennym jego mieszkańców. Dowiedzieliśmy się, że Towarzystwo prowadzi schronisko dla bezdomnych oraz kuchnię dla ubogich. Należy do największych w Polsce. Jeszcze raz DZIĘKUJEMY wszystkim darczyńcom, którzy przyłączyli się do zbiórki płodów rolnych i innych artykułów spożywczych. Jest to ogromne świadectwo dobroci i solidarności z potrzebującymi.

Mikołajki dla Hospicjum Dziecięcego

Składamy serdeczne podziękowania wszystkim Darczyńcom, którzy zaangażowali się w zbiórkę darów dla Podkarpackiego Hospicjum Dziecięcego
w Rzeszowie. Każdy gest jest przejawem dobroci i solidarności z potrzebującymi. Słowa wdzięczności kierujemy również do Pani Agaty Machoś za życzliwość i bezinteresowną pomoc w realizacji naszych zamierzeń. Zebrane dary świadczą, iż społeczność Studziana ma otwarte serce na potrzeby drugiego człowieka - w myśl Patrona szkoły. "Powinno się być dobrym jak chleb, który dla wszystkich leży na stole, z którego każdy może kęs dla siebie ukroić i nakarmić się jeśli jest głodny".

II Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Świętym Bracie Albercie


      22 maja 2017r. Odbył się II Międzyszkolny Konkurs o Św. Bracie Albercie. Już po raz drugi wzięli w nim udział uczniowie naszej szkoły oraz Zespołu Szkół w Żurawiczkach, którego Patronem jest również Św. Brat Albert. Jednym z celów konkursu było pogłębienie wiedzy o życiu i działalności Brata Alberta oraz uwrażliwienie na znaki miłosierdzia - tak potrzebne we współczesnym świecie, dlatego tegoroczny konkurs odbył się pod hasłem "Pomagając, stajemy się lepsi". Konkurs plastyczny skierowany był do dzieci z Oddziałów Przedszkolnych oraz klas I - III, wiedzą o życiu Patrona wykazali się gimnazjaliści i uczniowie klas IV- VI.

 

KONKURS PLASTYCZNY
Przedszkole
I miejsce - Emilia Łukaszów (ZS w Żurawiczkach), Maja Brzozowska (ZS w Studzianie)
II miejsce - Zofia Biskupska (ZS w Żurawiczkach)
III miejsce - Martyna Homik (ZS w Studzianie)
Wyróżnienia - Tomasz Siupik(ZS w Żurawiczkach), Jakub Wiatrowski (ZS w Studzianie)
Klasy I-III
I miejsce - Julia Barszczak (ZS w Żurawiczkach), Kornelia Słysz (ZS w Studzianie)
II miejsce - Jolanta Dec (ZS w Żurawiczkach)
III miejsce - Emilia Kucza (ZS w Studzianie)
Wyróżnienia - Aleksandra Telega, Karolina Sobuś (ZS w Żurawiczkach)
KONKURS WIEDZY
Klasy IV- VI
I miejsce - Martyna Szlachta (ZS w Studzianie)
II miejsce - Dominika Pawlak (ZS w Studzianie)
III miejsce - Martyna Marek (ZS w Żurawiczkach)
Wyróżnienie - Jowita Wasyliszyn (ZS w Żurawiczkach)
Gimnazjum
I miejsce - Klaudia Homik (ZS w Studzianie)
II miejsce - Zuzanna Przybylska (ZS w Studzianie)
III miejsce - Monika Marek (ZS w Żurawiczkach)
Wyróżnienie - Anna Hojło (ZS w Studzianie)
Wszystkim serdecznie gratulujemy!

 

Wycieczka do Igołomi - Wiśnicza - Bochni

     Dnia 8 czerwca 2017r.uczniowie klasy trzeciej z rodzicami, wychowawczynią i księdzem katechetą udali się na długo oczekiwaną wycieczkę. Podążając śladami patrona szkoły Świętego Brata Alberta pojechaliśmy do Igołomi, miejsca gdzie urodził się i spędził dzieciństwo Adam Chmielowski. Najpierw odwiedziliśmy znajdujące się pod opieką Zgromadzenia Sióstr Albertynek nowoczesne muzeum poświęcone św. Bratu Albertowi. Zobaczyliśmy tam ekspozycję zaaranżowanej komory celnej, której naczelnikiem był ojciec Adama Chmielowskiego i sąsiadujące z nią wnętrze pokoju mieszkalnego rodziny. Obejrzeliśmy też projekcję filmu przybliżającego postać i działalność Świętego Brata Alberta. Następnie korzystając z gościnności gospodarzy wzięliśmy udział we mszy świętej odprawionej przez księdza katechetę w kaplicy znajdującej się w siedzibie zgromadzenia. Dalsza trasa naszej wycieczki wiodła do Zamku w Wiśniczu. Zwiedzanie zaczęliśmy od poznania historii tej wspaniałej rezydencji. Spacerując po wnętrzach zamku i słuchając interesującego opowiadania pani przewodnik, oglądaliśmy fotografie przedstawiające wygląd siedziby sprzed lat. Podziwialiśmy również pomieszczenia, z których największe zainteresowanie wzbudziła sala akustyczna, będąca miejscem spowiedzi właścicieli zamku. Wizytę w Wiśniczu zakończyliśmy oglądaniem wspaniałej panoramy miasta. W dalszą drogę udaliśmy się do Kopalni Soli w Bochni, gdzie spędziliśmy drugą część wycieczkowego dnia. Poznanie tego niezwykłego miejsca rozpoczęliśmy od największej komory Ważyn, gdzie aby nabrać sił do długiej drogi, zjedliśmy smaczny obiad. Następnie pełni werwy i zaciekawienia przemierzaliśmy z przewodnikiem korytarze kopalni, poznając jej solne wnętrza i niezwykłe tajemnice. Słuchając interesujących opowiadań, wyobrażaliśmy sobie ogrom pracy górników i czyhających na nich niebezpieczeństw. Z niepokojem wyczekiwaliśmy też na pojawienie się ducha, który podobno krąży po kopalni i pomaga oprowadzać turystów. Na pewno i nam pomógł szczęśliwie opuścić to wyjątkowe miejsce. I tak zakończył się nasz wspaniały, pełen wrażeń i pamiątek wycieczkowy dzień.

 

Uczymy się nieść pomoc

12 czerwca 2017r. gośćmi naszej szkoły byli Pan Zdzisław Wójcik prezes Klubu Honorowych Dawców Krwi " Płomyk" przy Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Przemyślu i Pan Adam Żyła pracujący jako strażak w Komendzie Miejskiej PSP w Przemyślu. Zaproszeni goście przeprowadzili dwa spotkania, w których uczestniczyli uczniowie klas I- III i klas IV-VI. Podczas przeprowadzonych zajęć Pan Zdzisław Wójcik w interesujący sposób opowiadał uczniom o ciężkiej i niebezpiecznej pracy strażaków. Następnie przedstawił im zasady postępowania w sytuacjach zagrażających życiu i zdrowiu człowieka. Odwołując się do przeżyć i doświadczeń dzieci, zapoznał ich ze sposobami właściwego zachowania podczas pożaru w domu, w szkole i środowisku przyrodniczym, zwracając szczególną uwagę na umiejętność przekazywania informacji o zaistniałym zdarzeniu właściwym służbom ratowniczym. Natomiast w czasie spotkania z uczniami klas starszych zaproszony gość opowiadał o uczestnictwie strażaków w akcjach krwiodawstwa i uświadamiał jak ważnym działaniem dla ratowania zdrowia innych jest dobrowolne oddawanie krwi. Uczestnicy mieli możliwość oglądania plansz przedstawiających różne działania ratownicze przeprowadzane przez strażaków. Pan Adam Żyła w wyczerpujący sposób zaprezentował dzieciom i młodzieży elementy ubrania specjalnego i wyposażenia strażaka niezbędnego podczas przeprowadzania akcji ratowniczo- gaśniczych. Uczniowie z zaangażowaniem uczestniczyli w organizowanych przez gości konkursach. Jednak największym zainteresowaniem wszystkich uczestników cieszyła się możliwość przymierzenia ubrania i wyposażenia strażaka używanego podczas akcji. Mamy nadzieję, że dzięki temu spotkaniu nasi uczniowie staną się bardziej wrażliwi na potrzeby innych i będą potrafili bezinteresownie nieść pomoc drugiemu człowiekowi.

 

 

Data dodania: 2019-07-16 19:13:08
Data edycji: 2019-07-16 20:29:02
Ilość wyświetleń: 798

Konkursy

Zapraszamy do udziału w szkolnych konkursach!
Więcej informacji

Archiwum aktualności 2010-2018

Wejdź i zapoznaj się z archiwum aktualności naszej szkoły.
Więcej informacji

Kalendarz

Klasy

Przejdź na stronę swojej klasy zobacz najnowsze wpisy!
Więcej informacji
Bądź z nami
ePUAP: /SPStudzian/SkrytkaESP
Biuletynu Informacji Publicznej
Biuletynu Informacji Publicznej